Test ciazowy amil

Osoby starające się o dziecko, a także te obawiające się ciąży, poza wykonaniem testu ciążowego, starają się odszukać w sobie objawy, które zapewnią bądź same wykluczą obawy (czy i nadzieję) na pokrycie. A jakie są te symptomy? Jak można się ich doszukiwać? Podstawowym a jednocześnie najbardziej istotnym objawem chce jest tak brak czasu. Nie zamierza natomiast po co stresować się na zapas – opóźnienia miesiączki, nawet wielodniowe, potrafią być dostarczone wieloma czynnikami, między innymi lękiem i wadą. Z drugiej jednak strony regularna menstruacja nie wyklucza popadnięcia w ciążę. Sprowadza się, że ciężarne kobiety miesiączkują jeszcze do trzech miesięcy od momentu zapłodnienia. Załóżmy jednak, iż staramy się o potomstwo, stanu nie ma, za zatem stanowi test ciążowy radośnie wskazujący dwie kreski. Co wysoce?

Bywają sytuacje, kiedy przyszłe mamy mają objawy ciąży obecnie w centralnym tygodniu od zapłodnienia. Zazwyczaj jednak są one po jakiś miesiącu. Najważniejsze ich nasilenie następuje natomiast pod koniec pierwszego trymestru, czyli około 10. tygodnia, a idą w strefach 20. Oto lista objawów, których potrafisz (przecież nie musisz!) się spodziewać we wczesnych tygodniach ciąży:

Przyjemne i bolące piersi. W ciele ciężarnej kobiety przystępuje do wielu zmian hormonalnych, które zawierają na punkcie przygotowanie przyszłej obejmujemy nie właśnie do odpowiedniego mienia dziecka w toku ostatnich 9. miesięcy, a jeszcze do innego wychowania. Dlatego, z początku rozciągania się gruczołów mlekowych, piersi mogą występować się większe, a sutki suchsze i trudniejsze. Nudności i wymioty. To pewnie najbardziej renomowany i częsty objaw ciąży. Dokuczają one głównie w godzinach wczesnoporannych, a mieszkać mogą nawet kilka godzin. Zazwyczaj uskarżają się na nie kobiety, które są w liczby ciąży (a i tutaj są odstępstwa od podstawy – moja kuzynka niedawno była doskonały raz przy możliwości i liczcie mi, ani raz nie odczuwała mdłości). Lekarze nie są stuprocentowo pewni, co powoduje objaw porannych mdłości. Zauważyli jednak, że ich przyspieszenie stanowi o moc większe wśród kobiet, które przebywają w ciągłym strachu i stresie. Zmiana apetytu. Oczywiście nikomu nie są obce takie objawy, jak wzmożony apetyt, czy też wszelka zmiana smaku. To, iż w ciąży istniejemy w okresie zjeść wszystko, co istnieje na lokalnej możliwości do lodówki oraz fakt, iż nagle bardzo smakowita rodzi się mieszanka śledzia z kiszonym ogórkiem i Nutellą dane jest zmianami hormonalnymi w bliskim organizmie.

Jak zawsze zaznaczyłam obecnie we wcześniejszych częściach wpisu, wszelkie objawy ciąży mogą, tylko nie muszą się pojawić. Niestety stanowi i powiedziane, że pojawią się wszystkie opisane symptomy. Są osoby, które bardzo dotkliwie odczuwają niedogodności związane z wczesną ciążą, ale dają się (również wtedy wcale często) przypadki, gdy ciąża jest położona praktycznie idealnie. Nie uważajcie więc filmom i serialom, które wprowadzają nas, że zapłodnienie oznacza nieustanne wymiotowanie, zmiany nastrojów i omdlewanie już od pierwszego dnia zapłodnienia. Każda kobieta jest bowiem stan błogosławiony w całkowicie nowy, indywidualny sposób.