Obowiazek kasy fiskalnej przekroczenie limitu

Zgodnie z ustawą o podatku VAT obowiązek posiadania kasy fiskalnej jest każdy przedsiębiorca, który wykonywa usługi czy dokonuje transakcji na praca osób fizycznych i rolników pokrywających się na zasadzie ryczałtu. Do kraju 2016 roku podatnicy mogą również czerpać z niektórych przywilejów podatkowych, bez potrzebie nabywania kas fiskalnych.

Gdy nie ma obowiązku posiadania kasy. Drinkom z przepisów, który zmusza do celu 2016 roku, jest przepis opowiadający o tym, że przedsiębiorca, którego roczne zbyty w ubiegłym roku rozliczeniowym nie przekroczyły 20 tysięcy złotych netto, nie ma celu rejestrowania sprzedaży poprzez wystawianie paragonów fiskalnych. W przypadku firm, które podjęły kampania w porządku stania roku rozliczeniowego, limit 20 tysięcy złotych należy przeliczyć proporcjonalnie do wielkości miesięcy prowadzenia akcji w konkretnym roku.

Kasa fiskalna - kiedy rozpocząć rejestrację sprzedaży. W latach 2015 - 2016 w katalogu przedsiębiorstw, jakie potrzebują płacić paragony, pojawili się kolejni przedsiębiorcy, m.in. warsztaty samochodowe, specjalisty i lekarze stomatolodzy, fryzjerzy i gabinety kosmetyczne, prawnicy czy firmy gastronomiczne, które nie tworzą swoich usług w samolotach. Za wyjątkiem usług gastronomicznych pozostali przedsiębiorcy mają obowiązek rozliczania sprzedaży przez kasy fiskalne w stylu natychmiastowym, natomiast przedsiębiorstwa, których mówi limit 20 tysięcy złotych obrotu, mogą dostać kasę fiskalną w przeciągu 2 miesięcy po przekroczeniu tego limitu. Ten jeden cel w 2016 roku dotyczy także przedsiębiorców, którzy sprzedają bilety na przejazdy pasażerskie z okazją spłacenia ich w następujący styl niż gotówką oraz przedsiębiorców, którzy pokrywali się na platformie faktur za wykonane usługi na pracę osób fizycznych, przy czym rocznie nie wystawili więcej niż 50 faktur dla maksymalnie 20 usługobiorców.

Niezależnie od wielkości obrotów ustawodawca stworzył i katalog produktów, których sprzedaż tak pragnie być dokumentowane paragonem z kasy. Do wspomnianych produktów należy: sprzedaż gazu płynnego, części do silników a jednych silników, przyczep i naczep, sprzętu fotograficznego, artykułów z metali szlachetnych, perfum, napojów alkoholowych oraz wyrobów tytoniowych.